Ostružiník Orkán

Beztrná odrůda ostružiny, velmi oblíbená, úrodná, s velkými chutnými plody.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ostružiny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Konzumní zralost:   červenec, srpen

Sklizeň:    červenec, srpen

Tvar plodu:    velký podlouhlý, vážící 5,5 g

Barva plodu:   lesklá černá

Dužina:    aromatická, barví

Použití:   všestranné

Růst:   středně vzrůstná

Ostružina Orkán je bujně rostoucí beztrná odrůda, pocházející z Polska. Nenáročná, vhodná do všech oblastí. Vysazujeme do dobré zahradní humózní půdy, odplevelené, s přidáním vyzrálého kompostu. . V červenci a srpnu sklízíme velmi velké černé lesklé plody, které mají univerzální zpracovatelnost.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružiny Orkán vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím