Ostružiník LOCHNESS

Velmi úrodná odrůda beztrnného ostružiníku s velkými plody, i do vyšších poloh
Kód: 247,11
Dostupnost: od srpna dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Ostružiny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost:   polovina srpna – konec září

Sklizeň:   polovina srpna – konec září

Tvar plodu:   středně velký až velký kónický (6g)

Barva plodu:   tmavě černá lesklá

Dužnina:   mírně nakyslá, aromatická, pevná

Použití:   přímý konzum, zavařování i zamražování

Opylovači:   samosprašná

Růst: silný, výhony asi 3m je nutné vyvázat k pevné opoře.

Odrůda beztrnného ostružníku, vyniká vysokými výnosy. Sklizňové období je od poloviny srpna minimálně do konce září, někdy i déle. Plody jsou aromatické, mírně nakyslé, středně velké až velké, asi 6g. Vhodná i do vyšších poloh. Zajímavost - zamražené plody zčervenají!

Výsadba ostružin: Sazenice ostružníku Lochness vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky i ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.