Ostružiník Himalaja

Hustě otrněná odrůda vhodná do méně úrodné, zavlažované půdy

Skladem: Ano
Dostupnost: v dubnu dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Ostružiny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Růst: silný, polovzpřímený, výhony 3 – 5m je nutné vyvázat k pevné opoře.

Konzumní zralost:   od srpna do poloviny září

Sklizeň:   od srpna do poloviny září

Tvar plodu:   kulovitý, středně velký až velký

Barva plodu:   tmavě černá, lesklá

Dužnina:   měkká až střední, sladce navinulá

Použití:   přímý konzum, zpracování

Opylovači:   samosprašná

Odrůda hustě otrněného ostružníku Himalaya byla vyšlechtěna v USA. Je velmi úrodná, i když plody nejsou příliš lákavé, jsou chutné, sladce navinulé. Sklizňové období trvá od srpna do poloviny září, někdy i déle. Plody jsou tmavě černé, lesklé, sladce navinulé. Hlavní plodnost vytváří v létě na loňských výhonech. Středně odolná plísni šedé, vhodná do všech pěstitelských oblastí i do méně úrodných půd.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružníku Himalaya vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím