Ostružiník CHESTER THORNLESS

Pozdní odrůda beztrnného ostružiníku s vysokými výnosy a dlouhou sklizní
Kód: 247,1
Dostupnost: od srpna dostupné v e-shopu a v prodejně Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Ostružiny
Vaše cena:    100 Kč

Konzumní zralost:   konec srpna – začátek října

Sklizeň:   konec srpna – začátek října

Tvar plodu:   velký, podlouhlý

Barva plodu:   temně modrá až černá

Dužnina:   sladká, velmi aromatická

Použití:   přímý konzum, zavařování i zamražování

Opylovači:   samosprašná

Růst: silný, výhony 230 - 300 cm je nutné vyvázat k pevné opoře.

Odrůda beztrnného ostružníku Chester Thornless vyniká vysokými výnosy a dlouhým sklizňovým obdobím (minimálně 5 týdnů). Plodí od konce srpna až do začátku října, někdy i déle. Plody jsou velmi aromatické, sladké, velké až velmi velké. Patří mezi vyhledávané odrůdy. Dorůstá do výšky 230 - 300 cm a vyžaduje oporu.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružníku vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky i ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.