Ostružiník Apache

Beztrnná odrůda silně rostoucího vzpřímeného ostružiníku, vysoce úrodná

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Ostružiny

90 Kč

Cena bez DPH: 78,26 Kč

Odrůda beztrnného ostružníku Apache byla vyšlechtěna v USA, vyniká velmi vysokými výnosy, silným vzpřímeným růstem. Sklizňové období trvá od července do srpna. Plody jsou velké, lesklé, aromatické, mírně nakyslé a je jich velké množství na výhonech. Odolnost proti mrazu a chorobám je dobrá.

Výsadba ostružin: Sazenice ostružníku Apache vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Růst: silný vzpřímený

Konzumní zralost:   červenec - srpen

Sklizeň:   červenec - srpen

Tvar plodu:   velký podlouhlý

Barva plodu:   černá lesklá

Dužnina:   mírně nakyslá, aromatická,

Použití:   přímý konzum, zavařování i zmražování

Opylovači:   samosprašná

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím