Ořešák Lake - kontejner

Velmi kvalitní ořešák, polopapírák, vyniká vysokou plodností. V kontejneru
Kód: 245,07
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi, lze rezervovat
Kategorie: Ořešáky
podnož semenáč
Vaše cena:    490 Kč

Konzumní zralost:   II. polovina září

Sklizeň:    II. polovina září

Plody:     velké s mírně rýhovanou skořápkou

Dužnina:    jádro velké, vyplňuje celou skořápku, příjemné chuti

Kořenový bal:   kontejner

Odrůda původem z USA jako náhodný semenáč. Růst je bujný, koruna hustá a rozložitá. Doba rašení středně raná. Plodnost je velká až velmi velká. Plody ořešáku Lake jsou velké s mírně rýhovanou skořápkou. Jádro velké, příjemné, nasládlé, harmonické chuti, kterou si zachová i po vysušení plodu. Odrůda vhodná pro pěstování do všech poloh, je samosprašná.

Výsadba: Ořešáky vysazujeme  především na podzim, lze je vysazovat ale i na jaře, kontejnerované stromy lze sadit téměř po celý rok. Stromy vysazujeme tak hluboko, aby místo srůstu roubu s podnoží bylo zároveň s úrovní terénu nebo 2 - 3 cm nad úrovní. Stromky uvazujeme ke kůlu a dbáme na důkladné zalití.

Řez: Provádíme pouze na jaře,  záleží na sázeném tvaru,  pokud se jedná o špičák (jeden výhon bez rozvětvení),  provedeme  řez na korunku ve výšce plánovaného rozvětvení, u ořechů obvykle ve výšce okolo 170 cm. Pokud špičák nedosahuje takové výšky, necháme řez na další rok a odstraňujeme pouze případný boční obrost. Pokud má stromek již založenou korunku, zastřihneme tak, že ponecháme terminál a 4 - 5 kosterních větví, které nezakracujeme.

Ochrana: Provádí se proti chorobě antraknóza (hnědnutí listů ořešáku), používají se mědnaté přípravky, které se aplikují začátkem června.