Ořešák Lake - kontejner

Velmi kvalitní ořešák, polopapírák, vyniká vysokou plodností. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Ořechy, lísky a mandloně
  podnož semenáč

490 Kč

Cena bez DPH: 426,09 Kč

Konzumní zralost:   II. polovina září

Sklizeň:    II. polovina září

Plody:     velké s mírně rýhovanou skořápkou

Dužnina:    jádro velké, vyplňuje celou skořápku, příjemné chuti

Kořenový bal:   kontejner

Odrůda původem z USA jako náhodný semenáč. Růst je bujný, koruna hustá a rozložitá. Doba rašení středně raná. Plodnost je velká až velmi velká. Plody ořešáku Lake jsou velké s mírně rýhovanou skořápkou. Jádro velké, příjemné, nasládlé, harmonické chuti, kterou si zachová i po vysušení plodu. Odrůda vhodná pro pěstování do všech poloh, je samosprašná.

Výsadba: Ořešáky vysazujeme  především na podzim, lze je vysazovat ale i na jaře, kontejnerované stromy lze sadit téměř po celý rok. Stromy vysazujeme tak hluboko, aby místo srůstu roubu s podnoží bylo zároveň s úrovní terénu nebo 2 - 3 cm nad úrovní. Stromky uvazujeme ke kůlu a dbáme na důkladné zalití.

Řez: stromu provádíme pouze na jaře,  záleží na sázeném tvaru,  pokud se jedná o špičák (jeden výhon bez rozvětvení)  provedeme  řez na korunku ve výšce plánovaného rozvětvení u ořechů obvykle ve výšce okolo 170 cm pokud špičák nedosahuje takové výšky necháme řez na další rok a odstraňujeme pouze případný boční obrost. Pokud má stromek již založenou korunku zastřihneme tak že ponecháme terminál a 4 - 5 kosterních větví, které nezakracujeme.

Ochrana: se provádí proti chorobě Atraknóza (hnědnutí listů ořešáku) používají se mědnaté přípravky, které se aplikují začátkem června. 

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím