Ořešák Apollo - kontejner

Odrůda ořešáku, polopapírák s velkými, vejčitými plody. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Ořechy, lísky a mandloně
  podnož semenáč

490 Kč

Cena bez DPH: 426,09 Kč

Konzumní zralost:   v druhé polovině září

Sklizeň:   v druhé polovině září

Tvar plodu:   velký, vejčitý, jádro velké vyplňuje celou skořápku

Barva plodu:   skořápka žlutohnědá, osemení žluté zbarvené

Dužnina:   jádro dobré osobité chuti

Kořenový bal: Kontejner

Odrůda ořechů vyšlechtěna v České republice. Vyžaduje teplé, otevřené polohy a hlubší půdy s dostatkem vláhy. Růst je středně bujný, korunu vytváří vznosnou, široce kulovitou. Plody ořešáku Apollo jsou velké polopapíráky vejčitého tvaru, Slupka je zelená se světlejšími tečkami. Skořápka je polopapírová, téměř hladká málo zvrásnělá. Chuť jádra dobrá, osobitá, při delším skladování dobrou chuť ztrácí. Plodnost je brzká, střední a téměř pravidelná. Dozrává v druhé polovině září. Ve vlhčích letech trpí bakteriózou. Jádro obsahuje větší množství vody nutno začít zavčas vysušovat. Opylovač pro tuto odrůdu je odrůda Jupiter.

Výsadba: Ořešáky vysazujeme  především na podzim, lze je vysazovat ale i na jaře, kontejnerované stromy lze sadit téměř po celý rok. Stromy vysazujeme tak hluboko, aby místo srůstu roubu s podnoží bylo zároveň s úrovní terénu nebo 2 - 3 cm nad úrovní. Stromky uvazujeme ke kůlu a dbáme na důkladné zalití.

Řez: stromu provádíme pouze na jaře,  záleží na sázeném tvaru,  pokud se jedná o špičák (jeden výhon bez rozvětvení)  provedeme  řez na korunku ve výšce plánovaného rozvětvení u ořechů obvykle ve výšce okolo 170 cm pokud špičák nedosahuje takové výšky necháme řez na další rok a odstraňujeme pouze případný boční obrost. Pokud má stromek již založenou korunku zastřihneme tak že ponecháme terminál a 4 - 5 kosterních větví, které nezakracujeme.

Ochrana: se provádí proti chorobě Atraknóza (hnědnutí listů ořešáku) používají se mědnaté přípravky, které se aplikují začátkem června. 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím