Nektarinka Venus - kontejner

Pozdní odrůda nektarinek, výborné chuti, dobře odlučitelná od pecky. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy nektarinek
  podnož Rakonievická

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:  přelom srpna a září

Sklizeň:  přelom srpna a září

Tvar plodu:  velký kulovitý

Barva plodu:   jasně červená

Dužnina:   žlutomasá, velmi sladká, dobře odlučitelná

Kořenový bal: kořenový bal

Pozdní odrůda nektarinky. Plody nektarinky Venus jsou velké, kulovité, jasně červené barvy. Dužnina je žlutomasá, velmi sladká, dobře odlučitelná. Plodnost je brzká, vysoká, pravidelná. Plody dozrávají na přelomu srpna a září. Odrůda vhodná pro všestranné využití a pro pěstování do všech poloh.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby nektarinek je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Nektarinky vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti nektarinek se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím