Nektarinka Caldesi 2000 - kontejner

Raná, bělomasá, samosprašná odrůda nektarinek, aromatické chuti. V kontejneru
Kód: 242,09
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy nektarinek
podnož Rakonievická
Vaše cena:    290 Kč

Konzumní zralost: II. pol. července

Sklizeň: II. pol. července

Tvar plodu: středně velký kulovitý

Barva plodu: jasně červená

Dužnina: bělomasá, hůře odlučitelná, jemně nakyslá, aromatická

Použití: všestrané

Růst: středně bujný

Kořenový bal: kontejner

Bělomasá nektarinka. Plody jsou středně velké, kulovité s jasnou červenou slupkou. Dužnina je pevná, velmi chutná jemně kyselkavá, hůře oddělitelná od pecky. Plody dozrávají v druhé polovině července, dobře snáší transport. Vhodná pro pěstování i do okrajových poloh. Odrůda méně náchylná k pukání plodů.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby nektarinek je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Nektarinky vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti nektarinek se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.