Nektarinka Big Top

Samosprašná odrůda nektarinek, patří mezi nejchutnější odrůdy.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Pozdní odrůdy nektarinek
  podnož Rakonievická

190 Kč

Cena bez DPH: 165,22 Kč

Konzumní zralost:   začátek srpna

Sklizeň:   začátek srpna

Tvar plodu:   středně velký až  velký,  oválný

Barva plodu:  převážně sytě červená, lesklá

Dužnina:   žlutá, sladká, částečně odlučitelná od pecky, výrazné chuti

Raná odrůda nektarinek. Růst je bujný tvoří polovzpřímenou korunu. Plodnost je brzká, středně vysoká, pravidelná. Plody nektarinky Big Top jsou středně velké až velké, oválného tvaru, barva je sytě červená a slupka je lesklá. Dužnina je žlutomasá, aromatické výrazné chuti, částečně odlučitelná od pecky. Odrůda je vysoce odolná mrazům, vyžaduje vlhčí stanoviště a výživné půdy, vhodná pro pěstování v teplých a středních polohách. Plody se využívají především pro přímý konzum, ale i pro konzervaci.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby nektarinek je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Nektarinky vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti nektarinek se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím