Motýlí keř - FLOWER POWER

Motýlí keř  'Flower Power' je novinka s levandulově fialovými až růžovými květy s výrazným oranžovým středem, kvete v dlouhých latách
Kód: 327,08
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Skladem: 5 ks
Kategorie: Motýlí keř
Vaše cena:    150 Kč

Květ: levandulově fialový až růžový s výrazným oranžovým středem, kvete červenec - září

Motýlí keř opravdu přitahuje motýly všech druhů. Když rozkvete, jsou jimi květy doslova obaleny. Druh 'Power Flower' kvete levandulově fialovými až růžovými květy s výrazným oranžovým středem v soukvětích připomínajících šeřík. Buddleja davidii, česky komule Davidova, nebo i motýlí keř, letní šeřík, je keř původně pocházející z Číny a Japonska. Její listy jsou šedozelené, kopinaté. Dorůstá do výšky až 4 metry. Keř není náročný na péči, je odolný mrazu, bohatě a dlouze kvete.

Výsadba: komuli vysazujeme do humózní propustné půdy na slunečné teplé stanoviště. Má mělký kořenový systém, je tedy dobré ji zamulčovat než okopávat. Je vápnomilná, na zimu přivápníme, na jaře přihnojíme plným hnojivem, v létě již nehnojíme. Lze ji pěstovat i v podhorských oblastech, tady ji ovšem na zimu přihrneme ke spodní části rostliny, aby nedošlo k namrznutí. Po odeznění posledních mrazů provedeme hluboký sestřih cca 50 cm od země.