Meruňka Tsunami - kontejner

Velmi raná odrůda meruněk s atraktivně zbarvenými, chutnými plody. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

350 Kč

Cena bez DPH: 304,35 Kč

Konzumní zralost:   přelom května a června

Sklizeň:   přelom května a června

Tvar plodu:   středně velký

Barva plodu:   základní barva sytě oranžová, většina plodu překryta červeným rozmytým líčkem

Dužnina:   oranžová, šťavnatá, chutná

Použití:   přímý konzum

Růst: středně bujný, koruna polovzpřímená

Kořenový bal: kontejner

Nejranější odrůda meruněk. Plody jsou středně velké, základní barva je oranžová, plod je z větší části překryt rozmytým červeným líčkem. Dužnina je oranžová, šťavnatá, chutná. Plody meruňky Tsunami dozrávají na přelomu května a června, dozrávají postupně během týdne, sklízí se probírkou. Plody oproti jiným raným odrůdám jsou pevnější a dobře snáší i transport. Odrůda vhodná pro výsadbu v teplejších polohách na chráněných stanovištích.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk Tsunami je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím