Meruňka Siréna - kontejner

Velmi pozdní odrůda meruněk s velkými plody. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Kategorie: Pozdní odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   8 dnů po  VP

Sklizeň:   8 dnů po  VP

Tvar plodu:   středně velký až velký, oválný

Barva plodu:   oranžová s červeně puntikatým líčkem

Dužnina:   oranžová, šťavnatá, tuhá lehce aromatická

Použití:   konzervace

Růst: bujně, vytváří rozložité koruny

Kořenový bal: kontejner

Velmi pozdní odrůda meruněk původem z Rumunska. Plodnost je brzká, vysoká a pravidelná. Plody meruňky Siréna dozrávají okolo poloviny srpna, jsou středně velké až velké, oválného tvaru, barva je oranžová s červeně puntíkatým červeným líčkem, dužnina je oranžová, šťavnatá, tuhá a lehce aromatická. Odrůda odolná mrazům proto vhodná na výsadbu do okrajových oblastí, plody jsou vhodné pro přímý konzum i konzervaci.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk Siréna je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím