Meruňka LILLY COT - kontejner

Velmi hojně plodící odrůda rané meruňky s velmi tmavými velkými plody. Kontejner C4
Kód: 11238,82
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Skladem: 5 ks
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
podnož Myrobalán
Vaše cena:    340 Kč

Konzumní zralost:  druhá polovina června

Sklizeň:  druhá polovina června

Tvar plodu:  středně velký až velký podlouhlý

Barva plodu:  tmavě oranžová, z 30% překrytá červenou

Dužnina:  oranžová, sladce navinulá, jemná, aromatická

Použití:   přímý konzum, konzervace

Růst:  střední  se vzpřímenou korunou

Kořenový bal: kontejner

Lilly Cot je raná odrůda meruněk s velkými plody tmavě oranžové barvy překryté na 30% povrchu červenou barvou. Dužina je oranžová, sladce navinulá, jemná, aromatická. Plody dozrávají v druhé polovině června, vhodné jsou k přímému konzumu i ke konzervaci, neotlačují se. Tato odrůda velmi hojně plodí.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu,a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení. Tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.