Meruňka Karola - kontejner

Raná odrůda meruněk v kontejneru, s kvalitními, atraktivními plody pro přímý konzum. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   10 dnů před VP ( 5. - 20.7)

Sklizeň:   10 dnů před VP ( 5. - 20.7)

Tvar plodu:   středně velký, kulovitě oválný

Barva plodu:   oranžový, překrytý z větší části červení

Dužnina:   oranžová, pevná, šťavnatá

Použití:   Konzervace

Růst: středně bujný, vytváří vzpřímenou užší korunu

Kořenový bal : kontejner

Odrůda vyšlechtěna v české republice jako kříženec odrůd kloboucká raná a Velkopavlovická. Nenáročná na půdu, vyžaduje půdy zásobené vláhou. Plody meruněk Karola jsou střední velikosti, kulovitě oválného tvaru, oranžové překryté z větší části červení. Dužina je oranžová, pevná, šťavnatá, velmi dobré chuti. Plodnost je brzká, velká, pravidelná. Dozrává 10 dnů před VP. Odolnost střední proti napadení houbovými chorobami a vysoká proti mrazu v květu. Odrůda má kvalitní plody vhodné především pro přímý konzum.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk Karola je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím