Meruňka Harlayne - kontejner

Pozdní odrůda meruněk odolná jarním mrazíkům ve dřevě i v květu, bez nároků na stanoviště.  V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Pozdní odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Růst: Odrůda středně bujného růstu s rozložitou korunou.

Konzumní zralost:   9. dnů po VP (21.7 - 5.8)

Sklizeň:   9. dnů po VP (21.7 - 5.8)

Tvar plodu:   malý až středně velký, vejčitý

Barva plodu:   tmavě oranžová

Dužnina:   oranžová, tuhá a hrubší konzistence, velmi dobré chuti

Použití:   konzervace

Kořenový bal : kontejner

Pozdní odrůda meruněk vyšlechtěna v Kanadě, jako kříženec odrůdy V 51092 x Sunglo.Plody meruňky Harlayne jsou malé až středně velké, vejčitého tvaru, povrh plodu je hrbolatý. Dužnina je oranžová, tuhá, hrubší konzistence, velmi dobré chuti. Plodnost je poměrně brzká, velká až velmi velká, pravidelná. Odrůda je odolná mrazu ve dřevě i v květních pupenech, dobře odolná jarním mrazíkům v době květu. Pokud je násada plodů vysoká je nutná probírka. Plody jsou díky tuhé konzistenci vhodné především ke konzervaci. Odrůda na podmínky stanoviště neklade žádné nároky.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk Harlayne je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím