Meruňka Hargrand

Atraktivní středně pozdní odrůda meruněk s vysokou plodností, vhodná do okrajových poloh. Samosprašná.

Skladem: Ne, bude naskladněno v 1. polovině října
Dostupnost: připravujeme na podzim 2019, již dnes můžete objednat
Kategorie: Pozdní odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

190 Kč

Cena bez DPH: 165,22 Kč

Konzumní zralost:   20. - 30. 7

Sklizeň:   20. - 30.7

Tvar plodu:   velký

Barva plodu:    oranžová s malým  červeným líčkem

Dužnina:   jasně pomerančová, pevná, sladké chuti

Použití:   konzervace

Růst: středně bujný

Pozdní samosprašná odrůda meruněk vyšlechtěna v Kanadě. Plodnost vysoká a pravidelná. Plody meruňky Hargrand jsou velké, oranžové s malým červeným líčkem. Dužnina je jasně oranžová (pomerančová) pevná, sladké chuti. Odolnost je vysoká proti jarním mrazíkům ve dřevě i v květu, netrpí houbovými chorobami. Vhodná pro pěstování i v okrajových oblastech.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk Hargrand je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím