Meruňka Goldrich - kontejner

Středně raná odrůda meruněk v kontejneru, vhodná pro přímí konzum i konzervaci, vyniká vysokou a stálou plodností. V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   stejně jako VP ( 15. - 30. 7.)

Sklizeň:   stejně jako VP ( 15. - 30. 7.)

Tvar plodu:   velký vejčitý

Barva plodu:   tmavě oranžová, na sluneční straně nepatrné líčko

Dužnina:   oranžová, středně tuhá, středně šťavnatá

Použití:   přímý konzum, konzervace

Růst: středně bujně rostoucí, koruna je rozložitá

Opylovači: Sundrop, Radka, Harlayne, Harcot, Veecot

Kořenový bal : kontejner

Středně raná odrůda meruněk vyšlechtěna v USA, jako kříženec odrůd Perfection x Sunglo. Plodnost je velká až velmi velká a pravidelná. Plody meruňky Goldrich jsou velké, vejčitého tvaru, tmavě oranžové, na sluneční straně nevýrazné rozmyté líčko. Dužnina je oranžová, středně tuhá, středně šťavnatá, aromatická, dobrá. Odrůda je cizosprašná proto vyžaduje výsadbu vedle jedince jiné odrůdy jako opylovače, vhodnými jsou například Sundrop, Radka, Harlayne, Harcot nebo Veecot. Pokud odrůda přeplodní plody zůstanou sice stejně velké, ale výrazně se sníží jejich chuťové vlastnosti, proto se doporučuje probírka plodů.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby meruněk Goldrich je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím