Meruňka Early orange - kontejner

Raná odrůda meruněk, s velkými plody a tolerantní k Šárce. V kontejneru

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   5. - 20. července

Sklizeň:   5. - 20. července

Tvar plodu:   středně velké až velké

Barva plodu:   základní barva oranžová, se světlým líčkem

Dužnina:   oranžová, šťavnatá, chutná, středně tuhá

Použití:   přímý konzum

Růst: středně bujný, koruna je úzká.

Kořenový bal: kontejner

Raná odrůda meruněk vyšlechtěna v Americe. Plody meruňky Early Orange jsou středně velké, základní barva je oranžová s malým líčkem. Dužnina je oranžová, šťavnatá, chutná, středně tuhá. Odrůda je úrodná, samosprašná, dozrává nerovnoměrně. Odolnost proti mrazu je vysoká a je tolerantní k šárce. Vhodná pro pěstování i v okrajových oblastech.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných meruněk je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím