Meruňka Early Blush

Raná americká odrůda meruňky s atraktivními plody 

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

190 Kč

Cena bez DPH: 165,22 Kč

Konzumní zralost:   konec června - začátek července (22 dní před VP)

Sklizeň:    konec června - začátek července (22 dní před VP)

Tvar plodu:   středně velké až velké (50x55mm)

Barva plodu:  oranžová s červeným líčkem na 70% plodu

Dužnina:   oranžová, pevná, šťavnatá, sladká, výborná, snadno odlučitelná

Použití:   přímý konzum, konzervace

Růst: středně bujný

Opylovači: Soledáno, Tomcot, Big Red, Sylred

Velmi raná odrůda meruněk vyšlechtěna v Americe. Plody meruňky Early Blush jsou středně velké až velké, barva je oranžová s červeným líčkem na 70 % plodu. Dužnina je oranžová, pevná, šťavnatá, výborná, snadno odlučitelná od pecky. Odrůda je úrodná, cizosprašná. Vhodnými opylovači jsou např. odrůdy Soledáno, Tomcot, Big Red, Sylred. Odolnost proti mrazu a chorobám je vysoká a je tolerantní k šarce. Vhodná pro pěstování i v okrajových oblastech.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných meruněk je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerové stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny (višně, švestky). Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávaní všech peckovin, lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím