Meruňka Aurora - kontejner

Nejrannější odrůda meruněk s chutnými plody. V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Rané odrůdy meruněk
  podnož Myrobalán

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Růst:    Růst je středně bujný, korunu tvoří dlouhé větve.

Kořenový bal: kontejner

Konzumní zralost:   31 dnů před VP ( 15. - 30.6)

Sklizeň:   31 dnů před VP ( 15. - 30.6)

Tvar plodu:   středně velký, kulovitý

Barva plodu:   žlutooranžová s nevýrazným líčkem

Dužnina:   světle oranžová, šťavnatá, chutná

Použití:   přímý konzum

Velmi raná odrůda meruněk původem z USA. Plodnost je brzká, střední a pravidelná. Plody jsou středně velké, kulovitého tvaru, atraktivní žlutooranžové barvy s méně výrazným líčkem. Dužnina je světle oranžová, šťavnatá a chutná, plody velmi rychle dozrávají a měknou a otlačují se. Odrůda je náchylná na moniliozu a je málo odolná mrazíkům. Vhodná pro pěstování v teplejších oblastech na chráněných stanovištích. Použití převážně k přímému konzumu.

Výsadba meruněk: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných meruněk Aurora je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku . Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max. 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony.

Ochrana: U meruněk je zvlášť důležité provést ochranu proti moniliovému úžehu a to přípravky Horizon nebo Teldor na začátku květu a opakovat na konci kvetení tímto můžeme ochránit i ostatní peckoviny(višně, švestky)Moniliová hniloba se vyskytuje při dozrávají všech peckovin lze použít stejné přípravky s ohledem na ochrannou lhůtu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím