Maliník TULAMAGIC

Remontantní odrůda maliníku s velkými červenými plody sladké intenzivní chuti.
Kód: 235,77
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Skladem: 1 ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    110 Kč

Konzumní zralost:   od 25. července

Sklizeň:   od 25. července

Tvar plodu:   velký kuželovitý asi 6 g

Barva plodu:    jasně světle červená

Dužnina:   velmi sladká s intenzivní chutí a s nízkým obsahem kyselin

Použití:   přímý konzum i další zpracování

Opylovači:   samosprašná

Růst: středně silný až silný

Tulamagic je velmi podobná odrůdě Tulameen s velkými jasně červenými kuželovitými plody asi 6 g. Roste středně silně až silně. Je vysoce odolná k napadení houbovými chorobami.

Výsadba malin: Sazenice maliníku vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.