Maliník RUBY BEAUTY

Zakrslá odrůda maliníku vhodná k pěstování v květináči, dorůstá pouze do 60 cm
Kód: 235,81
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Skladem: 4 ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    150 Kč

Konzumní zralost:   od července do října

Sklizeň:   červenec, srpen - říjen

Tvar plodu:   středně velký kuželovitý 

Barva plodu:  růžově červená

Dužina:   aromatická, sladká, šťavnatá 

Použití:   především k přímému konzumu

Růst:   slabý, dorůstá do výšky cca 60 cm

Maliník Ruby beauty je velmi oblíbená nenáročná odrůda vhodká k pěstování v květináči. Upřednostňuje humózní vlhčí půdu, ne však přemokřenou, sluníčko i polostín. Rostliny mají slabý růst, výhony asi 60 cm dlouhé. Jsou dolné proti plísni. Ruby beauty je beztrnná, remontantní, plodí od července až do října. Středně velké plody jsou růžově červené, sladké, aromatické, šťavnaté, vhodné především k přímému konzumu.

Výsadba malin: Sazenice maliníků vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.