Maliník HIMBO TOP

Remontantní odrůda maliníku s velkými červenými plody sladké chuti.
Kód: 235,76
Dostupnost: připravujeme na jaro 2021, již dnes můžete objednat
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    110 Kč

Konzumní zralost:   od července do října

Sklizeň:   červenec, srpen - říjen

Tvar plodu:   velký kuželovitý 

Barva plodu:   lesklá červená

Dužina:   aromatická s výraznou chutí

Použití:   všestranné

Růst:   středně bujný až bujný (výhony asi 150 cm)

Maliník Himbo Top je velmi oblíbená nenáročná odrůda. Upřednostňuje humózní vlhčí půdu, ne však přemokřenou, sluníčko i polostín. Rostliny sázíme 70 - 100 cm od sebe, mají silnější růst (výhony asi 150 cm). Odolná proti plísni. Plodí od poloviny prázdnin na dvouletých výhonech, od srpna do října na jednoletých. Velké červené kuželovité plody jsou sladké, s velmi výraznou chutí, aromatické, vhodné k všestrannému použití.

Výsadba malin: Sazenice maliníků vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.