Maliník Golden Bliss

Remontantní odrůda se středně velkými žlutými aromatickými plody

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Maliny

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Konzumní zralost:   od června do srpna i déle

Sklizeň:   od června do srpna i déle

Tvar plodu:   středně velký kuželovitý

Barva plodu:   žlutá

Dužnina:   velmi chutná, sladká, aromatická

Použití:   přímý konzum a další zpracování

Opylovači:   samosprašná

Růst:   středně bujný, dorůstá do výšky 1,5 - 2 m

Odrůda Golden Bliss je anglická remontantní (stáleplodící) nenáročná odrůda žlutoplodého maliníku. Maliny jsou středně velké, kuželovité, aromatické, chutné. Dozrávají od června do srpna, mnohdy i déle. Rostlina roste středně bujně a dorůstá do výšky asi 1,5 - 2 m. 

Výsadba malin: Sazenice maliníku Golden Bliss vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1 m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohybání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím