Maliník GLEN DEE

Letní odrůda maliníku s velkými červenými plody sladké chuti.
Kód: 235,78
Dostupnost: připravujeme na podzim 2021, lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Maliny
Vaše cena:    110 Kč

Konzumní zralost:   červenec

Sklizeň:   červenec

Tvar plodu:   velmi velký až 12 g

Barva plodu:    červená

Dužnina:   velmi sladká, velmi chutná

Použití:   přímý konzum i další zpracování

Opylovači:   samosprašná

Růst: středně silný

Glen Dee je letní beztrnná odrůda vyšlechtěna ve Velké Británii. Plodit začíná od začátku července, plody jsou velmi velké, červené, pevné, velmi dobré chuti, vhodné na přímý konzum i k dalšímu zpracování. Produktivnější než Glen Ample. Je vysoce odolná k napadení houbovými chorobami.

Výsadba malin: Sazenice maliníku vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerových sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,7 - 1m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny, pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí. Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohýbání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.