Maliník Alpengold

Remontantní odrůda žlutoplodého maliníku s velkými aromatickými plody, beztrnná

 

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Maliny

100 Kč

Cena bez DPH: 86,96 Kč

Konzumní zralost:   konec července - září

Sklizeň:   konec července - září

Tvar plodu:   středně velký až velký, kulovitý

Barva plodu:   žlutá

Dužnina:   velmi chutná, sladká, aromatická

Použití:   přímý konzum, dezerty

Opylovači:   samosprašná

Odrůda maliníku Alpengold plodí na jednoletých i dvouletých výhonech velmi chutné žluté maliny. Výhony plodí od konce července do září. Plody jsou žluté, pevné, velmi aromatické a chutné. Odrůda Alpengold dorůstá do výšky asi 1,5 metru.

Výsadba malin: Sazenice maliníku Alpengold vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Maliníky, ostružníky sázíme jednotlivě na vzdálenost 0,25m v řádku k připravené konstrukci. Po výsadbě seřízneme na dva až tři pupeny , pokud nejsou, zakrátíme těsně nad zemí.Rostliny vyženou výhony z kořenových oček. Rostliny během vegetace tvoří dlouhé výhony, které se proti ohybání uvazují na předem napnutý drát. Na začátku vegetace přihnojujeme plnými hnojivy například Cererit.

Řez: provádíme každoročně po sklizni, odstraníme slabé a přebytečné výhony, dvouleté odstraníme hned nad zemí, jednoleté zkrátíme o 1/3. Ponecháme pouze 6 – 8 výhonů, kterým na jaře zakrátíme vrcholky.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím