Kaštan jedlý - Maron De Lyon - kontejner

Žádaná francouzská odrůda kaštanovníku, plod pouze s jedním velkým jádrem, v kontejneru C3, výška 100cm+

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: NETRADIČNÍ OVOCE

900 Kč

Cena bez DPH: 782,61 Kč

Růst: středně bujný 

Konzumní zralost:   konec září až začátek října

Sklizeň:     konec září až začátek října

Tvar plodu:   velký, žebrovaný, pouze s jedním velkým jádrem

Barva plodu:   hnědá

Dužnina:   bíložlutá, nasládlá

Použití:   konzum po tepelné úpravě

Kaštanovník Maron de Lyon je francouzská spolehlivě plodící odrůda, je to opadavý, v červnu kvetoucí strom. Roste velmi kompaktně, dorůstá do výšky 4 - 7 metrů. Je jednodomá a větrosprašná, má samčí i samičí květy, ovšem ne vždy vykvetou ve stejnou dobu. Více jedinců - větší úroda. Maron de Lyon má plod pouze s jedním velkým nasládlým jádrem. Plodí druhým až třetím rokem po výsadbě, pěstuje se do nadmořské výšky 600 metrů.

Kaštanovník přijímá veškeré živiny přes mykohyrzní houby, které je třeba rostlině zajistit již při výsadbě. Použít zeminu pro jehličnany nebo rašelinu a k tomu přimíchat bukovou nebo dubovou hrabanku, případně přípravek Ectovit. Kaštanovníky upřednostňují úrodné, vododržné půdy s pH kolem 5 - 6. Sytě hnědé plody se rodí nejspolehlivěji v oblastech s chladnými zimami a teplými léty. Přihnojování je zbytečné, stromy pak napadají václavky. 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím