Jabloň Zlatá reneta - kontejner

Jabloň Zlatá reneta je zimní odrůda jabloní, dobře vyzrálé plody mají typickou renetovou chuť. V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Zimní odrůdy jabloní
  podnož M26

250 Kč

Cena bez DPH: 217,39 Kč

Kořenový bal: kontejner

Konzumní zralost:   říjen, listopad - leden

Sklizeň:   polovina září

Tvar plodu:   menší až střední, kulovitý,vyrovnaný

Barva plodu:   žlutá, krycí červenooranžová, žíhané líčko

Dužnina:   bělavě žlutá, méně šťavnatá, nakyslá

Použití:   uskladnění, konzum i konzervace

Opylovači:   Coxova reneta, Ontario, Průsvitné letní, Red delicius a další

Růst:   zpočátku bujně rostoucí strom, v plné plodnosti rychle stárnoucí

Jabloň Zlatá reneta vznikla pravděpodobně v Anglii. Plody se sklízí v polovině září, jsou středně velké zelenožluté překryté červenooranžovou barvou se žíhaným líčkem. Dužnina jabloně Zlatá reneta je bělavě žlutá, méně šťavnatá, nakyslá, nehnědne. Při nedostatku srážek na podzim plody opadávají a moučnatí Odolnost proti strupovitosti nízká, proti padlí střední. Tato odrůda je vhodná jako opylovač pro ostatní odrůdy díky své době kvetení.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořených jabloní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarnívýsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontajnerované stromy můžeme sázet během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: V dalších letech po výsadbě provádíme udržovací řez koruny, odstraňujeme suché a nemocné větve  a udržujeme řezem korunu dostatečně prosvětlenou. Rány po řezu ošetříme voskem nebo balsámem. Nejvhodnější doba pro řez jabloní je únor – březen. Řez samotný by měl být čistý, hladký bez otřepů a měl by mít co nejmenší plochu, která se má hojit. V případě řezu na očko (u mladých stromů a tenkých výhonů) je nutné plochu řezu spádovat směrem od očka, aby voda stékala pryč. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec). 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím