Jabloň sloupovitá Polka - kontejner

Podzimní odrůda sloupovité jabloně se sladkými plody žlutozelené barvy překryté červení. V kontejneru
Kód: 220,03
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Sloupovité a zakrslé odrůdy jabloní
podnož M7
Vaše cena:    350 Kč

Konzumní zralost: ihned po sklizni, vydrží 3 týdny

Sklizeň: konec září

Tvar plodu: středně velký kulovitý

Barva plodu: žlutozelená s červeným překrytím

Dužina: sladká, šťavnatá

Použití: přímý konzum

Kořenový bal: kontejner

Podzimní sloupovitá jabloň Polka roste do výšky 3,5m, netvoří širokou korunu. Je vhodná k pěstování do malých zahrádek. Opyluje se od ostatních odrůd balerín. Na jaře kvete bílými květy, na konci září sklízíme žlutozelené plody překryté červení. Konzumní jsou ihned po sklizni a vydrží asi 3 týdny.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořených jabloní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sázet během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).