Indiánská borůvka Amelanchier THIESSEN

Indiánská borůvka Amelanchier Thiessen je silně mrazuvzdorná samosprašná indiánská borůvka, též Muchovník, zraje nejednotně
Kód: 208,05
Dostupnost: od srpna dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Borůvky indiánské - amelanchier
Vaše cena:    170 Kč

Konzumní zralost:   konec června - polovina července

Sklizeň:    konec června - polovina července

Tvar plodu:   kulatý, velmi velký až 17 mm

Barva plodu:   modročervená

Dužina:   výborná, šťavnatá, šťavnatá

Indiánská borůvka Amelanchier Thiessen je samosprašný, vekmi plodný, mrazuvzdorný keř (do -40°C), dorůstající do výšky 4 – 5 m. Preferuje slunečné stanoviště, propustnou, hlinitopísečnou půdu, mírně vlhkou, dobře zásobenou živinami. Kvete v dubnu, nevadí jí jarní mrazíky do -5°C. Plodí třetím rokem, dožívá se i 50 let. Sklizeň indiánské borůvky Amelanchier Thiessen je postupná, plody v hroznu po 6 - 12 bobulích, průměr 17mm, nedozrávají současně. Chuť výborná, šťavnatá, pro přímou spotřebu i k sušení a zamražování. Keř je také vhodný do skupinové výsadby, jako solitéra, do zahrad i předzahrádek.

Nabízíme rostliny kontajnerované, které je možné vysazovat téměř kdykoliv. Indiánské borůvky oproti americkýcm borůvkám nejsou náročné na půdu vystačí si i s normální zahradní zeminou. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Pro výsadbu můžeme použít kvalitní zahradní kompost. Po výsadbě zakrátíme výhony o 1/3 délky, aby se keř lépe rozvětvil. Na začátku vegetace přihnojujeme  plnými hnojivy například Cererit.