Indiánská borůvka Amelanchier Snowcloud

Indiánská borůvka Amelanchier Snowcloud je velmi dekorativní mrazuvzdorná borůvka, přezdívaná Muchovník.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Borůvky indiánské - amelanchier

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost:   konec léta

Sklizeň:   srpen

Tvar plodu:   oválný, vysoce ojíněný

Barva plodu:   purpurově modrá

Dužina:   aromatická, šťavnatá

Indiánská borůvka Amelanchier Snowcloud je vzpřímený keř dorůstající do výšky 3 – 4 metrů. Je mrazuvzdorný (do -40°C) a odolný vůči větru. Preferuje slunečná stanoviště, půdy vápenaté nebo písčitojílovité, propustné a mírně vlhké. Kvete od dubna a láká včely a motýly. Plodí třetím rokem purpurově modré jedlé plody. Keř indiánské borůvky Amelanchier Snowcloud je vhodný ke skupinové výsadbě, jako solitéra i do předzahrádek. Plody jsou nejlepší čerstvé, dále na koláče, marmelády a na sušení.

Nabízíme rostliny kontajnerované, které je možné vysazovat téměř kdykoliv. Indiánské borůvky oproti americkýcm borůvkám nejsou náročné na půdu vystačí si i s normální zahradní zeminou. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Pro výsadbu můžeme použít kvalitní zahradní kompost. Po výsadbě zakrátíme výhony o 1/3 délky, aby se keř lépe rozvětvil. Na začátku vegetace přihnojujeme  plnými hnojivy například Cererit.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím