Indiánská borůvka Amelanchier Smoky

Indiánská borůvka Amelanchier Smoky nebo-li muchovník, samosprašná a mrazuvzdorná rostlina.

Skladem: Ano
Dostupnost: v září dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves
Kategorie: Borůvky indiánské - amelanchier

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost:   červen, červenec

Sklizeň:   červen, červenec

Tvar plodu:   velký kulatý až 15 mm

Barva plodu:   tmavě fialová s ojíněním

Dužina:   velmi sladká, šťavnatá, s výraznou chutí

Indiánská borůvka Amelanchier Smoky je samosprašný keř dorůstající do výšky 3 – 4,5 m. Je mrazuvzdorný (až do -40°C) a vysoce tolerantní městskému znečistění. Preferuje slunečné stanoviště, propustnou a živinami zásobenou písčitojílovitou půdu, která by měla být mírně vlhká. Od června do července dozrává ve střapci 7 – 11 sladkých bobulí až 15 mm velkých. Keř lze udržet do výšky 2 m vhodným řezem. Vysazujeme jako solitéru, do skupinových výsadeb i do předzahrádek. Plody indiánské borůvky Amelanchier Smoky jsou nejlepší čerstvé, dále na koláče, marmelády a na sušení.

Nabízíme rostliny kontejnerované, které je možné vysazovat téměř kdykoliv. Indiánské borůvky oproti americkýcm borůvkám nejsou náročné na půdu, vystačí si i s normální zahradní zeminou. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné, je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Pro výsadbu můžeme použít kvalitní zahradní kompost. Po výsadbě zakrátíme výhony o 1/3 délky, aby se keř lépe rozvětvil. Na začátku vegetace přihnojujeme  plnými hnojivy například Cererit.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím