Indiánská borůvka Amelanchier Pembina

Indiánská borůvka Amelanchier Pembina nebo též Muchovník je raná, samosprašná, mrazuvzdorná odrůda.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Borůvky indiánské - amelanchier

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost indiánské borůvky:   červen - srpen

Sklizeň:   od poloviny června

Tvar plodu:   oválné 11 – 12 mm

Barva plodu:   tmavě fialové až modročerné

Dužina:   aromatická, sladká, šťavnatá

 Indiánská borůvka Amelanchier Pembina pochází ze Severní Ameriky. Je to samosprašný vzpřímený keř, dorůstající do výšky 2 – 3 m, dožívá se i 70 let. Vyžaduje slunečné stanoviště, mírně vlhkou, propustnou, písčitojílovitou půdu s dostatkem živin. Muchovník můžeme vysadit i jako živý plot, jako solitéru, na zahradu, do skupiny jiných rostlin. Kvete od dubna do května, od poloviny června sklízíme tmavěfialové až modročerné chutné aromatické plody, až 12 mm velké. Nejlepší jsou čerstvé nebo na koláče, na marmelády, džusy, likéry a na sušení.

Nabízíme rostliny kontejnerované, které je možné vysazovat téměř kdykoliv. Indiánské borůvky oproti americkýcm borůvkám nejsou náročné na půdu vystačí si i s normální zahradní zeminou. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Pro výsadbu můžeme použít kvalitní zahradní kompost. Po výsadbě zakrátíme výhony o 1/3 délky, aby se keř lépe rozvětvil. Na začátku vegetace přihnojujeme  plnými hnojivy například Cererit.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím