Indiánská borůvka Amelanchier Martin

Indiánská borůvka Amelanchier Martin  je silně mrazuvzdorná samosprašná odrůda, též muchovník, který má největší plody.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Borůvky indiánské - amelanchier

130 Kč

Cena bez DPH: 113,04 Kč

Konzumní zralost:   červen, červenec

Sklizeň:   od června

Tvar plodu:   kulatý, velmi velký až 18 mm

Barva plodu:   fialovomodrá, ojíněná

Dužina:   chutná, šťavnatá

Indiánská borůvka Amelanchier Martin je samosprašný, mrazuvzdorný keř (do -40°C), dorůstající do výšky 4 – 5 m. Preferuje slunečné stanoviště, propustnou, hlinitopísčitou půdu, mírně vlhkou, dobře zásobenou živinami. Kvete v dubnu, nevadí jí jarní mrazíky do -5°C. Plodí třetím rokem, dožívá se i 50 let. Sklizeň indiánské borůvky Amelanchier Martin je postupná, plody v hroznu nedozrávají současně. Je nejchutnější odrůdou pro přímou spotřebu. Keř je také vhodný do skupinové výsadby, jako solitéra, do zahrad i předzahrádek.

Nabízíme rostliny kontejnerované, které je možné vysazovat téměř kdykoliv. Indiánské borůvky oproti americkýcm borůvkám nejsou náročné na půdu, vystačí si i s normální zahradní zeminou. Pokud jsou rostliny v kontejneru hodně prokořeněné, je nutné kořenový bal narušit, aby se kořeny dobře rozrůstaly. Pro výsadbu můžeme použít kvalitní zahradní kompost. Po výsadbě zakrátíme výhony o 1/3 délky, aby se keř lépe rozvětvil. Na začátku vegetace přihnojujeme  plnými hnojivy například Cererit.

 

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím