Hrušeň Milka - kontejner

Zimní odrůda hrušní, s atraktivně zbarvenými plody. V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Zimní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Konzumní zralost:   listopad - leden

Sklizeň:   polovina  října

Tvar plodu:   středně velké, baňatého tvaru

Barva plodu:   žlutozelená, krycí barva je červená ve formě líčka

Dužnina:   bílé barvy, nasládlé chuti, středně šťavnatá, hrubé konzistence

Opylovači: Konference, Erika, Dicolor, Bohemica, Delta

Kořenový bal: kontejner

Hrušeň Milka je původem z České republiky, jedná se o křížence odrůd Pařížanka a Holenická. Růst je bujný, koruna polovzpřímená.  Plodnost je brzká, vysoká, s probírkou pravidelná. Plody jsou středně velké, baňatého tvaru.  Základní barva slupky je žlutozelená, krycí barva je červená ve formě líčka. Dužnina bílé barvy, nasládlé chuti, středně šťavnatá, hrubé konzistence. Pro vyloučení střídavé plodnosti je důležitá důkladná probírka plodů. Odolnost proti strupovitosti je vysoká, je vhodná pro pěstování do středních a teplých poloh, tato odrůda má dlouhou vegetační dobu. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Konference, Erika, Dicolor, Bohemica, Delta.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana:U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím