Hrušeň KONFERENCE - kontejner

Hrušeň Konference v kontejneru je anglická podzimní odrůda hrušní, nenáročná na půdní podmínky i polohu. Kontejner C4
Kód: 11216,01
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Skladem: 4 ks
Kategorie: Podzimní odrůdy hrušní
podnož hrušeň Kavkazská
Vaše cena:    300 Kč

Konzumní zralost:   říjen - listopad

Sklizeň:   polovina září

Tvar plodu:   středně velký, lahvicovitý, protáhlý 

Barva plodu:   zelenavá s jemnou rzí

Dužnina:   bílá, sladká, velmi šťavnatá

Použití:   přímý konzum a krátkodobé uskladnění

Růst:   středně bujný až slabší, koruna rozložitá

Opylovači: Boscova Lahvice, Červencová, Charneuská, Williamsova, Clappova, Madame Verté, Pařížanka

Kořenový bal: kontejner

Hrušeň Konference je odrůda vyšlechtěna v Anglii, nenáročná na půdní podmínky i polohu. Sklízí se od poloviny září, plody vydrží měsíc. Plody hrušně Konference jsou středně velké, protáhlého lahvicovitého tvaru, zelenavé s jemnou rzí. Dužina je bílá, sladká a velmi šťavnatá. Odolnost je vysoká proti napadení houbovými chorobami i proti nízkým teplotám. Tato odrůda je vhodná pro transport, konzervaci i pro přímý konzum. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Boscova Lahvice, Červencová, Charneuská, Williamsova, Clappova, Madame Verté, Pařížanka.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).