Hrušeň GENERÁL LECLERC - kontejner

Hrušeň Generál leclerc je raně zimní odrůda hrušní vysoké plodnosti a výborné chuti. Kontejner C4
Kód: 11216,25
Dostupnost: pouze osobní odběr v prodejně Tovačov
Skladem: 5 ks
Kategorie: Zimní odrůdy hrušní
podnož hrušeň Kavkazská
Vaše cena:    300 Kč

Konzumní zralost:   říjen - listopad

Sklizeň:   konec září

Tvar plodu:   středně velký až velký baňkovitý

Barva plodu:   zelenožlutá, jemně rzivá

Dužnina:   bílá, velmi šťavnatá, aromatická, výborné chuti

Použití:   přímý konzum

Růst:   středně silný

Kořenový bal: kontejner

Hrušeň Generál leclerc je odrůda vhodná pro pěstování ve středních i vyšších polohách. Sklízí se koncem září, plody lze skladovat a konzumovat do ledna, jsou střední až velké velikosti baňkovitého tvaru, zelenožluté barvy s jemnou rzí na povrchu. Dužina hrušně Generál leclerc je bílá, velmi šťavnatá, aromatická a výborné chuti. Použití především pro přímý konzum.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec). Proti rzi hruškové provedeme ochranu při rašení přípravkem Flin plus dle návodu.