Hrušeň Erika - kontejner

Hrušeň Erika v kontejneru je česká odrůda hrušní, velkoplodá, vhodná pro konzum, transport i konzervaci.

Skladem: Ano
Dostupnost: v červenci dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov
Kategorie: Zimní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Konzumní zralost:   prosinec - únor

Sklizeň:   začátek října

Tvar plodu:   velký, baňkovitý až hruškovitý

Barva plodu:   nazelenalý s nevýrazným líčkem

Dužnina:   bílá, sladká,  šťavnatá, křehká

Použití:   přímý konzum, transport i konzervaci 

Růst:   středně bujný s rozložitou korunou

Opylovači: Konference, Dicolor, Bohemica, Astra

Kořenový bal : kontejner

Hrušeň Erika je kříženec odrůd Boskova lahvice a Drouardova. Vyžaduje polopropustné úrodné půdy. Plody jsou velké, baňkovitého až hruškovitého tvaru nazelenalé barvy s nevýrazným líčkem. Dužina hrušně Erika je bílá, sladká, šťavnatá a křehká. Plodnost je střední a pravidelná. Sklízí se v říjnu konzumní zralost nastává v prosinci plody vydrží do února. Odolnost vysoká proti houbovým chorobám i proti nízkým teplotám. Možno pěstovat v teplejších až středních polohách. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Konference, Dicolor, Bohemica, Astra.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana: U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím