Hrušeň Elektra - kontejner

Podzimní odrůda hrušně vhodná do všech pěstitelských oblastí, výborná na sušení

V kontejneru

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Podzimní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Konzumní zralost: říjen až prosinec

Sklizeň: od poloviny září

Tvar plodu:  baňatý, středně velký

Barva plodu: zelenožlutá překrytá rozmytou červení

Dužina: bělavě zelená, navinule sladká, tuhá

Použití: konzum, sušení

Růst: středně bujný až bujný, snadná tvarovatelnost

Opylovači: Amfora, Clappova, Nela

Kořenový bal: kontejner

Hrušeň Elektra vznikla v Německu zkřížením odrůd Nordhausen a Clappova. Roste středně bujně až bujně, ovšem velmi dobře lze tvarovat. Plody středně velké, vypouklého baňatého tvaru, souměrné. Slupka tlustá, hladká, lesklá, barva zelenožlutá, krycí červená rozmytá. Dužina bělavě zelená, navinule sladká, středně šťavnatá, tuhá. Výborně se hodí na sušení. Sklizeň začíná od poloviny září, konzumní zralost v říjnu a dobře skladované vydrží asi do prosince. Odrůda je vysoce odolná proti napadení strupovitostí a proti namrzání dřeva a květů taky dobrá. S probírkou pravidelná hojná plodnost. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Amfora, Clappova, Nela.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana:U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím