Hrušeň Clappova - kontejner

Hrušeň Clappova v kontejneru je letní odrůda s atraktivním plodem vhodná do teplejších a středních oblastí.

Skladem: Ne
Dostupnost: tuto položku nemáme aktuálně v nabídce
Kategorie: Letní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Konzumní zralost:   srpen

Sklizeň:   poloviny srpna

Tvar plodu:   střední velikosti, hruškového tvaru

Barva plodu:   zelenožluté s částečným překrytím červeného líčka

Dužnina: bílá až nažloutlá, nasládlá, křehká a šťavnatá

Použití: přímý konzum, zpracování

Opylovači: Boscova Lahvice, Wiliamsova, Konference, Pařížanka, Charneuská, Madame Werté.

Kořenový bal: kontejner

Hrušeň Clappova vyžaduje propustné půdy s dostatkem vláhy. Nastupuje později do plodnosti, která je střední a pravidelná. Sklízí se od poloviny srpna a skladovat lze 3 týdny. Plody jsou střední velikosti, hruškového tvaru, zelenožluté s částečným překrytím červeného líčka. Dužina hrušně Clappovaje bílá až nažloutlá, nasládlá, křehká a šťavnatá. Vhodná pro pěstování v teplejších polohách. Využívá se především pro přímý konzum. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Boscova Lahvice, Wiliamsova, Konference, Pařížanka, Charneuská, Madame Werté.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana:U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím