Hrušeň Blanka - kontejner

Hrušeň Blanka v kontejneru je česká, raně zimní odrůda hrušní středně bujného růstu.

Skladem: Ano
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi, lze rezervovat
Kategorie: Zimní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

260 Kč

Cena bez DPH: 226,09 Kč

Kořenový bal : kontejner

Konzumní zralost:   listopad -  leden

Sklizeň:   konec září

Tvar plodu:   velký až velmi velký širokého hruškovitého tvaru

Barva plodu:   zelená s nevýrazným červeným líčkem

Dužnina:   bílá, pevná, nasládlá

Použití:   přímý konzum i konzervace

Opylovači:   Dita, Alfa, Laura, Milka, Grosdemange a další

Růst:   střední až bujný, tvoří polovzpřímenou korunu

Hrušeň Blanka je česká raně zimní, velkoplodá odrůda. Tato odrůda se sklízí na konci září konzumní zralost nastává v listopadu lze ji skladovat až do ledna. Plody jsou velké až velmi velké zelené s nevýrazným červeným líčkem. Dužina plodu je bílá pevná a nasládlá v konzumní zralosti rozplývavá. Plodnost hrušně Blanka je brzká, střední a pravidelná. Odrůda je vhodná pro pěstování ve všech oblastech vyžaduje však humózní propustné půdy. Odolnost proti strupovitosti a a mrazíkům ve dřevě i v květu je vysoká. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Dita, Alfa, Laura, Milka, Grosdemange.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana:U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím