Hrušeň Alfa

Hrušeň Alfa je česká letní hrušeň, nenáročná odrůda na půdní podmínky a vhodná do všech poloh.

 
Skladem: Ne, bude naskladněno v 1. polovině října
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019, již dnes můžete objednat
Kategorie: Letní odrůdy hrušní
  podnož hrušeň Kavkazská

160 Kč

Cena bez DPH: 139,13 Kč

Konzumní zralost:   do zač.  září

Sklizeň:   zač. srpna

Tvar plodu:   středně velký,  kuželovitý 

Barva plodu:   žlutá s nevýrazným červeným líčkem.

Dužnina:   bílá, nasládlá, křehká, aromatická, máslovitá

Použití:   převážně přímý konzum

Růst:   středně bujný, koruna vzpřímená

Opylovači: Červencová, Laura, Blanka, Dita, Konvert

Hrušeň Alfa je česká letní odrůda středně bujného růstu. Plody jsou středně velké, žluté s nevýrazným červeným líčkem. Dužina  je bílá, sladce navinulá, středně šťavnatá, máslovitá. Sklizeň začátkem srpna, lze skladovat 2 - 3 týdny. Plodnost hrušně  je velmi brzká, střední a pravidelná. Odolnost proti namrzání květů i dřeva vysoká. Odrůda vhodná především pro přímý konzum. Vhodnými opylovači jsou odrůdy Červencová, Laura, Blanka, Dita, Konvert.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby prostokořenných hrušní je podzimní období, lze vysazovat i na jaře. Při jarní výsadbě ale stromky přichází o zimní vláhu, proto musíme dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromy můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit. 

Řez: Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 tak aby střední výhon převyšoval postranní výhony. 

Ochrana:U jádrovin požíváme proti škůdcům postřik proti květopasu jabloňovému a to přípravky Mospilan a Calipso na začátku květu. Začátkem července se provádí ochrana proti obaleči jabloňovému přípravky Reldan, Karate nebo Zeon. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu. Proti chorobám jádrovin používáme před a po odkvětu přípravky na bázi Mancozebu (Delan nebo Dithane) plus systémové přípravky a to Discus, Zato  nebo Flin plus. Tyto přípravky používáme v době vyšší vlhkosti (červen, červenec).

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím