Fíkovník Peretta

Mrazuvzdorný fíkovník s lahodnými plody.

Skladem: Ano
Dostupnost: připravujeme na jaro 2019
Kategorie: Fíkovník

150 Kč

Cena bez DPH: 130,43 Kč

Konzumní zralost: říjen

Sklizeň: konec září až polovina října

Tvar plodu: cibulovitý, velký

Barva plodu: žlutohnědá

Dužina: sladká, tmavá

Poznámka: Plodí na jednoletých výhonech, které vyrostou na jaře. Sklízet budete tedy každý rok, i když přijdou jarní mrazíky, nebo bude tuhá zima. To je velká výhoda oproti ostatním odrůdám, které plodí na lońských výhonech.

Fíkovník Peretta je mrazuvzdorný opadavý keř nebo strom, dorůstající do výšky 3 –5 m. Upřednostňuje slunné stanoviště, dobře propustnou zahradní půdu. Asi do tří let věku rostliny (než takzvaně uzraje dřevo) je dobré ji pěstovat v květináči, na zimu ho přenést na bezmrazé místo. 5 – 10 litrový kontejner naplňte zahradnickým substrátem s 10% písku. Když opadají listy, přesaďte do větší nádoby, 15 i 30 litrové. Očekávejte větší růst a i plodnost se dostaví brzy, asi po dvou letech. Když kmínek zesílí na průměr 6 –7 cm, lze jej přesadit ven a nechat ho celoročně na zahradě. Plody fíkovníku se objeví aniž bychom je viděli kvést! Od konce září do poloviny října sklízíme sladké žlutohnědé plody, které obsahují rozpustnou vlákninu, sacharidy, flavonoidy, polyfenoly, fytonutrienty. Dále draslík, hořčík, vápník, karotenoidy, vitaminy řady B a vitamin K. Čerstvé konzumujeme samostatně, přidáváme do ovocných salátů, sušené pak do müsli směsí a ovesných vloček.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím