Broskvoň zakrslá mini HONEY GOLD - kontejner

Středně raná zakrslá odrůda broskvoně, vhodná i k pěstování v květináči či na skalce. V kontejneru
Kód: 210,01
Dostupnost: od října dostupné v e-shopu a v prodejně Tovačov a Ostrožská Nová Ves, již dnes lze objednat
Skladem: 4 ks
Kategorie: Zakrslé odrůdy broskvoní
Vaše cena:    440 Kč

Konzumní zralost:   polovina srpna

Sklizeň:   polovina srpna

Tvar plodu:   středně velký

Barva plodu:  žlutá, z větší části překrytá červeným líčkem

Dužnina:   žlutá, sladká, aromatická

Kořenový bal: kontejner

Zakrslá odrůda mini broskvoně, samosprašná, kterou lze pěstovat v květináči i ve volné půdě. Na jaře kvete sytě růžovými květy, v polovině srpna dozrávají středně velké žlutočervené plody se žlutou dužinou. Vyžaduje slunné stanoviště s dostatečnou zálivkou a přísunem živin. Odrůda má dekorativní zelenočervené listy, růst je slabý, tvoří kompaktní korunu s mírným růstem, dorůstá výškyx 1,5 m. Broskvoň je odolná mrazu, nízká odolnost proti kadeřavosti, vhodná i do vyšších poloh.

Výsadba: Nejvhodnější termín výsadby broskvoní je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: Broskvoně vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3 - 4 výhony, které zakrátíme na 3 - 5 pupenů. Seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: Základní ochrana proti kadeřavosti broskvoní se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.