Broskvoň SATURN plochá

Broskvoň Saturn je plochá bělomasá broskev s červenými atraktivními plody velmi dobré chuti.
Kód: 209,18
Dostupnost: od března dostupné na e-shopu a v prodejnách Tovačov, O.N.Ves
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Polorané odrůdy broskvoní
podnož Rakonievická
Vaše cena:    270 Kč

Konzumní zralost:   začátek srpna

Sklizeň:   začátek srpna

Tvar plodu:   středně velký až velký, placatý

Barva plodu:   převážně červený

Dužnina:   bělomasá, dobré chuti, odlučitelná od pecky

Broskvoň Saturn je atraktivní, odolná, bělomasá odrůda se sytě červenými plody zploštělého tvaru. Dužina broskvoně Saturn je bělomasá, výborné chuti, dobře odlučitelná od pecky. Dozrává v první polovině srpna. Vhodná i do okrajových oblastí.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby broskvoní je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: broskvoně vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti broskvoní se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.