Broskvoň Royal Majestic - kontejner

Samosprašná raná odrůda s velmi velkými (až 200g) červenými plody.  V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Rané odrůdy broskvoní
  podnož GF677

300 Kč

Cena bez DPH: 260,87 Kč

Konzumní zralost:   začátek července 

Sklizeň:   začátek července

Tvar plodu:   velký až velmi velký (200 g), kulatý

Barva plodu:   velmi tmavá červená

Dužnina:   intenzivně žlutá, sladká, příjemná, dobře odlučitelná

Růst: středně bujný

Samosprašná broskvoň Royal Majestic byla vyšlechtěna v USA v Kalifornii, licenci v Evropě má Francie. Strom roste středně bujně, pozdě až velmi pozdě nakvétá čímž uniká jarním mrazíkům. Plodí začátkem července velké až velmi velké (200g) tmavě červené plody. Dužina je intenzivně žlutá, dobře odlučitelná, sladká, příjemná, s vyšším obsahem cukru. Velmi dobře snáší transport díky opravdu pevným plodům. 

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby broskvoní je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení asi 2cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: broskvoně vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti broskvoní se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím