Broskvoň Royal Glory - kontejner

Broskvoň Royal Glory je středně raná americká odrůda s velmi velkými atraktivními plody. V kontejner

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Polorané odrůdy broskvoní
  podnož Rakonievická

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   8. srpna 

Sklizeň:   8. srpna 

Tvar plodu:   velký až velmi velký, kulatý

Barva plodu:   tmavě červený až červenofialový, hladce ojíněný

Dužnina:   žlutá, sladká, šťavnatá, aromatická

Broskvoň Royal Glory tvoří vzpřímené koruny, které silně rozvětvují. Plody dozrávají začátkem srpna a jsou velké až velmi velké. Dužnina je žlutá, sladká, velmi šťavnatá a aromatická. Plodí spolehlivě a pravidelně. Odrůda broskvoně Royal Glory dobře snáší transport i skladování, plody se neotlačují. Vhodná pro pěstování do středních a teplých poloh. Velmi odolná zimním mrazům,  chorobami netrpí.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby broskvoní je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: broskvoně vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti broskvoní se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím