Broskvoň Harnas - kontejner

Broskvoň Harnas je kanadská odrůda odolná mrazům vhodná i do okrajových oblastí. V kontejneru

Skladem: Ano, čerstvě nasazeno, k osobnímu odběru od 1. srpna 2019
Dostupnost: pouze osobní odběr v Ostrožské Nové Vsi
Kategorie: Polorané odrůdy broskvoní
  podnož Rakonievická

290 Kč

Cena bez DPH: 252,17 Kč

Konzumní zralost:   začátkem srpna

Sklizeň:   začátkem srpna

Tvar plodu:   středně velké 90 - 120g, mírně protáhlé

Barva plodu:   žlutá, z části překrytá výraznou červenou barvou

Dužnina:   žlutá až světle oranžová, oddělitelná od pecky

Broskvoň Harnas je kanadská středně raná odolná odrůda. Dozrává začátkem srpna. Plody broskvoně Harnas jsou rovnoměrné střední velikosti, žluté s červeným líčkem na převážné části plodu. Dužina je žlutá až naoranžovělá, velmi chutná, šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky. Odolná vůči jarním mrazíkům. Plodnost raná, pravidelná. Vhodná do všech poloh.

Výsadba: nejvhodnější termín výsadby broskvoní je jarní období, musíme přitom dbát na častější zálivku stromů. Kontejnerované stromky můžeme sadit během celého roku. Při vlastní výsadbě postupujeme tak, že vykopeme jámu dostatečně širokou, aby se do ní vešly kořeny a tak hlubokou, aby místo očkování odrůdy bylo po vysazení max 20cm nad zemí. Kořeny zasypejte jemnou zeminou, a zalijte dostatkem vody. Kolem stromu udělejte zalévací misku, aby voda neodtekla pryč, kmen obalte vhodnou chráničkou proti okusu a stromek připevněte ke kůlu, aby se nevyvrátil větrem. V následujícím roce je nutné stromy přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu, a po červnovém propadu plodů. Tohle hnojení přispívá k rychlejšímu vývoji stromků a zlepšuje jejich zdravotní stav. Na toto hnojení se používá např. Cererit.

Řez: broskvoně vyžadují radikální řez odstraněním nadbytečných výhonů a terminálu, ponecháme pouze 3- 4 výhony, které zakrátíme na 3-5 pupenů seřízneme tak, aby zůstal vnější pupen, tím vznikne kotlovitá koruna.

Ochrana: základní ochrana proti kadeřavosti broskvoní se provádí po opadu listí na podzim a další v době kdy práší jehnědy lískových ořechů v době vegetačního klidu, prostředky používáme sirnaté 5% Sulka nebo měďnaté Champion. Proti mšicím ochrana v případě náletu po celý rok přípravky Mospilan nebo Pirimor dle návodu.

Kontaktní formulář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím