Angrešt stromkový červený SPINE FREE beztrnný

Beztrnná odrůda angreštu s červeně zbarvenými plody, vysoce odolná padlí
Kód: 201,01
Dostupnost: připravujeme na jaro 2022, již dnes můžete objednat
Skladem: 10 a více ks
Kategorie: Angrešt
podnož Meruzalka zlatá
Vaše cena:    140 Kč

Konzumní zralost: polovina července

Sklizeň:  polovina července

Tvar plodu: velký až velmi velký, oválný

Barva plodu: tmavě červená, lesklá

Dužina: šťavnatá, sladkokyselá, aromatická, velmi chutná

Použití: přímý konzum, zavařování

Poloraná odrůda angreštu, růst je bujný, tvoří rozložitou korunu. Plodnost je brzká, vysoká a pravidelná. Plody jsou velké až velmi velké, atraktivní, červené barvy, velmi chutné. Odrůda je vysoce odolná mrazu i padlí americkému.

Výsadba: Sazenice vysazujeme na podzim nebo na jaře do dobře připravené půdy. V případě vysazování kontejnerovaných sazenic je termín libovolný. Vždy je potřeba zajistit dostatek vláhy. Balové rostliny vyjmeme ze sáčku, vytřepeme zeminu a sazenici namočíme přes noc do vody. Vzdálenost rostlin  pokud jsou ve formě keře sadíme 1,5 m od sebe, pokud se jedná o pěstování na kmínku vysazujeme rostliny s oporou ve vzdálenosti 1 - 1,2 m.

Řez: Po výsadbě je nutné zastřihnout výhony na 2-3 očka v dalších letech odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otevřený tvar keře nebo koruny.

Ochrana proti chorobám:  Padlí angreštové - používají se sirnaté přípravky nebo přípravek Discus v době tvorby plůdku. Rostliny je důležité v dalších letech po výsadbě přihnojovat plným hnojivem na začátku vegetace (Cererit).